BMW / Alpina B3 3.0 Cabrio [E36] nr. 23/741
"Specialer dan dít wordt de E36 Cabrio niet; de uiterst zeldzame combinatie van een Alpina B3-motor en 'Switch-Tronic' automaat in een 328i-chassis met M3-pakket, qua prestaties vergelijkbaar met een M3. Deze Alpina B3 3.0 Cabrio [#23 van 741] verkeert nagenoeg in nieuwstaat en betreft een interessant verzamelaarsobject."
Verkocht

Contact
Heeft u een vraag of een opmerking? Graag komen wij met u in contact om al uw vragen en/of opmerkingen te beantwoorden. Wij zijn 7 dagen per week van 08:00 tot 22:00 bereikbaar.
Bel terug
Wanneer u onderstaande gegevens invult nemen wij binnen 60 minuten telefonisch contact op.
Basisgegevens
Datum deel 1 | 10 april 1996 |
Kilometerstand | 139.224 km [volledig geverifieerd] |
Exterieurkleur | 297 - Montreal Blau metallic |
Interieurkleur | NBC3 - Gepersonaliseerd beige Alpina-leder |
BTW/Marge | BTW niet verrekenbaar voor ondernemers |
Brandstof | Benzine |
Motorisering | 3.0 liter 6-in-lijn [E3-blok, op basis van 328i] |
Transmissie | Alpina 'Switch-Tronic' automaat [5-traps] |
Vermogen | 250pk l 320Nm |
Kenteken | 79-RH-RT l WBABK81090ET71609 [chassis] en WAPB330R03E300023 [blok + automaat] |
Aantal eigenaren | Vier particulieren |
Historie
Specialer dan dít wordt de E36 Cabrio niet; de uiterst zeldzame combinatie van een Alpina B3-motor en 'Switch-Tronic' automaat in een 328i-chassis met M3-pakket, qua prestaties vergelijkbaar met een M3. Deze Alpina B3 3.0 Cabrio [#23 van 741] verkeert nagenoeg in nieuwstaat en betreft een interessant verzamelaarsobject. Enfin, aan sportiviteit geen gebrek met een M-Sportonderstel af-fabriek, BMW Motorsport- dempers, Hartge-uitlaatsysteem, digitaal Alpina-instrumentarium en nieuw beklede sportstoelen. Met 250pk en 320Nm koppel in het vooronder, uit een 3.0 liter 6-in-lijn, kan deze E36 worden gezien als een comfortabele M3: sterke prestaties, maar minder circuit-gericht en bij rustig cruisen een zeer soepele rijervaring. Niet gek voor de jaren '90.
De rijbeleving in deze pure- en allround sportauto is met de kap open is écht de slagroom op de taart. Rustig toeren en alles om u heen meekrijgen is heerlijk, terwijl u drie tellen later het 'motorfiets zonder helm' effect kunt beleven. Met de kap open in 5,8 seconden naar 100km/u is een sensatie. Overigens wanneer gesloten merkt u nauwelijks verschil met een coupé. Het chique blauwe dak is stil, sluit naadloos aan en houdt de warmte goed binnen.
Dit exemplaar verkeert zowel optisch- als technisch in topconditie, is bijzonder goed onderhouden en kent een gedetailleerde historiek. In de lente van 1996 werd de E36 bij BMW-dealer Dreieich [regio Frankfurt] onthuld aan de 1e particuliere eigenaar; diegene kwam regelmatig terug voor onderhoud, te weten op 12-11-1997 [24.427km], 31-5-1999 [39.658km], 11-1-2000 [45.176km]m 19-3-2002 [56.794km], 28-7-2003 [68.246km] en 23-3-2004 [75.826km], de dealer-historie daarvan is inzichtelijk. Iets later, op 4-4-2005, werd de cabrio geïmporteerd en werd het Alpina-blok, evenals alle andere modificaties, geplaatst. Dat blok had aantoonbaar een soortgelijke km-stand. De 2e particuliere eigenaar voerde zelf periodiek onderhoud uit; hij reed er van 4-4-2005 tot 11-6-2016 in, maar de auto heeft tussen 2010 en 2016 (geschorst) stil gestaan. De 3e eigenaar kocht de auto op 11-6-2016, waarna de huidige eigenaar hem via ABC Auto's B.V. te Leeuwarden op 1-9-2018 met 124.658km kocht en liet onderhouden. De laatste (grote) beurt werd uitgevoerd op 10-3-2019 bij 134.567km.
Onder menigeen BMW-liefhebbers is de E36 de meest aansprekende uit de gehele 3-Serie lijn die de Beierse fabriek tot op de dag van vandaag produceert. Al lang niet meer zo leuk als de auto van toen. Anno 2019 wel beter en veiliger natuurlijk, niet leuker. Al was het maar omdat een E36, zeker met deze motorisering zo lekker gemakkelijk dwarsgaat. Hup, het stuur weer in de richting van waar je eigenlijk wilde en recht staat 'ie weer. Agiel, snel, zéér direct en scherp sturend. Toch zijn het vooral de rijeigenschappen die de E36 zo populair maken. Het hier aangeboden exemplaar is wellicht iets minder geschikt om uw stuurmanskunst in te demonstreren. Dit betreft een verzamelwaardig exemplaar wat heus graag eens flink de sporen krijgt, als de motor warm is, echter toch het liefst droog en warm met haar maagdelijkheid koketteert tussen de stoere heren in uw collectie.
Kijkend naar de verdere uitvoering, groeit de waardering voor de eigenzinnige liefhebber die deze Cabrio bestelde. Een man op leeftijd die kennelijk een zeer heldere kijk had op wat je nodig hebt voor rijplezier. Vanzelfsprekend passend aangevuld met de obligate Styling 42 breedset M-velgen, maar ook op bestelling met de dual zone Climate Control, half-elektrische kap, stoelverwarming, alarm en airco. Uitgebreid infotainment kun je missen als je van het sturen aan het genieten bent; voor knap geluid zorgen naast uiteraard de 6-in-lijn door een roestvrijstalen uitlaat de speakers van het HiFi systeem. Ten slotte ontbreken de cruise control, uitgebreide boordcomputer, windscherm en BMW CD RDS-radio niet.
De Alpina B3 Cabrio is gemaakt met rijplezier in het achterhoofd; weinig auto's zijn zó puur en vermakelijk! Het Montreal Blauwe exterieur en de contrasterende bekleding maken hem erg masculien. Deze BMW beschikt over een bepaalde puurheid die vele M-modellen missen; een liefhebbers-auto pur sang. De lederen bekleding is recent volledig vernieuwd (t.w.v. ruim €4.000,-), evenals de banden van de kap. M der stärkste Buchstabe der Welt.
De auto is technisch volledig in orde, staat op vrij nieuwe banden en de APK is net weer verlengd tot 31-09-2019. De volledige historie wordt mee geleverd, evenals een reservesleutel, het windscherm, een hardtop en taxatie-rapport.
Bent u geïnteresseerd of heeft u vragen en/of opmerkingen? Neem dan contact op via nr. 0623707569 of ruben@rubzautomotive.nl. Een serieuze bezichtiging en/of proefrijden is mogelijk in Duiven (Gld) bij de huidige eigenaar. Inruil is welkom.
Opties
L801A National version Germany
9999 Full leather interior beige Alpina
149 ALPINA Digital Display
162 ALPINA fine wood center console in Walnut Maser
170 ALPINA decoration set Silver
175 With ALPINA and model name
199 ALPINA four spokes leather steering wheel
S214A Automatic stability control (ASC+T)
S243A Airbag for driver and front passenger
S255A Sports leather steering wheel
S354A Green windscreen, green shade band
S401A Lift-up-and-slide-back sunroof, electric
S428A Warning triangle and first aid kit
S431A Interior mirror with automatic-dip
S458A Electr. front seat adjustment
S473A Armrest front
S481A Sports seat
S494A Seat heating driver/passenger
S498A Headrests, rear, mechanically adjustable
S510A Headlight aim control
S534A Automatic air conditioning
S556A Outdoor temperature indicator
S687A BMW Professional CD RDS radio
S806A Spare wheel
S918A Alpina B3, intern
S920A Alpina without title
S940A special equipment BMW Individual
S960A Cruise Control